ul. Lwowska 64 pok. 101, 35-301 Rzeszów

Blog

Tlenoterapia hiperbaryczna a choroba nowotworowa

Choroba nowotworowa jest plagą ostatnich dekad. Mimo szerokiego rozwoju medycyny w dalszym ciągu w wielu przypadkach nowotwór jest chorobą śmiertelną. Osoby dotknięte chorobą nowotworową mają organizm osłabiony z dwóch powodów – samej choroby oraz jej leczenia. Do najczęściej wdrażanych metod walki z rakiem należy chemio- i radioterapia. To sposoby skuteczne, ale poważnie nadwyrężają ciało pacjenta, pozostawiając w nim spustoszenia. Naukowcy odkryli, że pozytywny wpływ na usprawnienie i wzmocnienie organizmu po zabiegach onkologicznych ma tlenoterapia hiperbaryczna.

Nagła głuchota, szumy uszne i urazy akustyczne - ratunek? Tlenoterapia hiperbaryczna!

Nagła głuchota jest częściową lub całkowitą niezdolnością odbierania bodźców akustycznych, która następuje na skutek urazu, zakażenia, uszkodzeń o podłożu wirusowym, zaburzeń na tle naczyniowym lub autoimmunologicznym. Komórki czuciowe ucha wewnętrznego nie mają pełnego bezpośredniego zaopatrzenia w tlen drogą naczyniową, dlatego też tlenoterapia hiperbaryczna jest jedyną znaną metodą zwiększającą ciśnienie parcjalne tlenu w uchu wewnętrznym. 

Jak największe światowe gwiazdy wykorzystują właściwości tlenoterapii hiperbarycznej?

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) to obecnie najskuteczniejsza metoda dostarczania tlenu do wszystkich komórek naszego organizmu. W świecie medycyny występuje już długo, jednak dopiero od niedawna zyskała na popularności. W dużej mierze jest to zasługa światowych gwiazd i celebrytów, którzy wykorzystują tlenoterapię na różne swoje choroby lub schorzenia. 

Tlenoterapia wsparciem w walce z nadwagą i otyłością!

Coraz więcej ludzi zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, oraz problemem z ich utratą. Odchudzanie kojarzy się z restrykcyjną dietą, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Mamy na to sposób! Idealnym uzupełnieniem odpowiedniej, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, będzie tlenoterapia hiperbaryczna, która może przynieść spektakularne efekty.

Komora hiperbaryczna, a leczenie oparzeń skóry

Zastosowanie komory hiperbarycznej w leczeniu oparzeń, oraz trudno gorących się ran spopularyzowali w 1965 r. japońscy naukowcy, M. Ikeda oraz J.A Wada, którzy podczas leczenia zatrutych tlenkiem węgla górników zaobserwowali przyspieszenie gojenia się oparzeń II i III stopnia!  Od tamtej pory przeprowadzono wiele badań naukowych, które udowadniają korzystny wpływ tlenu na oparzenia. 

Komory hiperbaryczne marki medicalOx nie są wyrobem medycznym w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG.