ul. Lwowska 64 pok. 101, 35-301 Rzeszów

Tlenoterapia wsparciem w walce z nadwagą i otyłością!

Coraz więcej ludzi zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, oraz problemem z ich utratą. Odchudzanie kojarzy się z restrykcyjną dietą, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Mamy na to sposób! Idealnym uzupełnieniem odpowiedniej, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, będzie tlenoterapia hiperbaryczna, która może przynieść spektakularne efekty.

Czym jest otyłość?

Definicja otyłości jest definiowana jako stan patologicznego zwiększenia tkanki tłuszczowej w organizmie. W prawidłowo funkcjonującym ciele tkanka tłuszczowa powinna stanowić około 15% u mężczyzn, oraz 17% u kobiet. O otyłości mówimy kiedy tkanka wzrasta do 25% u mężczyzn, oraz 30% u kobiet. Ta choroba cywilizacyjna jest skutkiem zbyt wysokiego spożycia kalorii, oraz siedzącego stylu życia, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Świadomość występowania takiego stanu, oraz powody występowania tejże choroby ułatwi nam walkę z dodatkowymi kilogramami. Zastosowanie tlenoterapii sprawi, iż stanie się to lekkim i przyjemnym procesem. 

Jak tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga odchudzanie?

Tlen hiperbaryczny ma zdolność przyspieszania metabolizmu. Dodatkowo pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn i metali ciężkich. Dzięki komorze usprawniana jest praca ważnych organów takich jak trzustka, wątroba czy tarczyca. Dobrze dotleniony organizm to sprawniejszy układ trawienny, dzięki temu łatwiej o utratę zbędnych kilogramów. Źle dotleniony organizm może prowadzić do problemów ze snem (bezdech senny) i stanem przewlekłego zmęczenia. Taki stan może prowadzić do zwiększenia stężenia hormonu stresu w organizmie, czyli kortyzolu. Ten może spowolnić metabolizm i proces odchudzania.

Za metabolizm trójglicerydów (komórek tłuszczowych, które magazynowane są w organizmie) w dużej mierze odpowiada tlen. W czasie sesji w komorze hiperbarycznej dochodzi do przyspieszenia oksydacji tłuszczu - przemienia się on w dwutlenek węgla i wodę. Co więcej, podczas sesji w komorze Twój organizm ma większe zapotrzebowanie na tłuszcze (potrzebuje energii), dodatkowo, zwiększa się aktywność enzymów trzustki (lipaz), które pomagają w trawieniu. Oczywiście najlepsze efekty osiągniesz przy stosowaniu jednocześnie diety z deficytem kalorycznym. 

Komory hiperbaryczne marki medicalOx nie są wyrobem medycznym w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG.