ul. Lwowska 64 pok. 101, 35-301 Rzeszów

Jak największe światowe gwiazdy wykorzystują właściwości tlenoterapii hiperbarycznej?

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) to obecnie najskuteczniejsza metoda dostarczania tlenu do wszystkich komórek naszego organizmu. W świecie medycyny występuje już długo, jednak dopiero od niedawna zyskała na popularności. W dużej mierze jest to zasługa światowych gwiazd i celebrytów, którzy wykorzystują tlenoterapię na różne swoje choroby lub schorzenia. 

Justin Bieber leczy depresję z pomocą komory hiperbarycznej. 

Regularne sesje w komorze hiperbarycznej niosą wiele korzyści dla układu nerwowego. Tlenoterapia hiperbaryczna zapewnia ulgę w leczeniu wielu przewlekłych schorzeń, w tym w leczeniu depresji – jednej z chorób, z którymi zmaga się coraz więcej młodych jak i starszych ludzi. Gwiazda, która zmaga się z tym problemem to m.in. Justin Bieber. Jak potwierdza jego żona, Hailey Bieber, artysta korzysta z zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej, zarówno w domu, jak i w swoim studio nagraniowym. Zmagający się z problemami natury psychicznej gwiazdor sceny muzycznej przyznał, iż komora hiperbaryczna jest dla niego wsparciem w walce z depresją – pomaga mu się zrelaksować i obniżyć poziom stresu. Piosenkarz potwierdził także, iż tlenoterapia hiperbaryczna pozwala mu na spokojny i głęboki sen.

Cristiano Ronaldo wykorzystuje HBOT na boisku

W sporcie zawodowym nie trudno o przeciążenie organizmu – wysoka intensywność, czas treningów i kontuzje są na porządku dziennym. Regularne korzystanie z komór hiperbarycznych pozwala na szybszą regenerację i skrócenie czasu rekonwalescencji po urazach. Nic dziwnego, że profesjonalni sportowcy wykorzystują zalety „naturalnego dopingu”. Z komora hiperbaryczną wiele wspólnego mają zawodowcy z różnych dziedzin sportu – koszykówki, pływania czy piłki nożnej. Gwiazdy takie jak David Beckham, Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo przekonały się, iż systematyczne korzystanie z komór hiperbarycznych znacząco przyśpiesza leczenie kontuzji i przyśpiesza możliwość powrotu na boisko. Wymienieni piłkarze zyskali sprawność w krótszym czasie niż przewidywano i docenili właściwości magicznego środka, jakim jest HBOT.

Komora hiperbaryczna pomaga Katy Perry utrzymać młodzieńczy wygląd

W komorze hiperbarycznej pozbawiony barier tlen z łatwością przenika do tkanek i miejsc, do których trudniej dotrzeć, jak źle ukrwione komórki. Dzięki temu polepsza się elastyczność włókien kolagenowych, co pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek, redukować istniejące i poprawić ogólną kondycję skóry. Z „kapsuły młodości” korzysta wiele celebrytek, którym zależy na utrzymaniu młodzieńczego wyglądu – zaliczyć można do nich Katy Perry, Madonnę czy Naomi Campbell. Dla gwiazd, dla których wygląd jest szczególnie ważny, tlenoterapia hiperbaryczna jest jednym z lepszym sposobów na zatrzymanie promiennej i gładkiej skóry aż do późnej starości.

Korzystanie z komór hiperbarycznych ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularne nie tylko wśród gwiazd, ale również całego społeczeństwa. Szeroka gama zastosowań oraz bezinwazyjne i bezbolesne zabiegi HBOT wpływają na duże zainteresowanie ludzi. Coraz większa dostępność do tlenoterapii pozwala na wykorzystywanie jej zbawiennych dla ludzkiego ciała i umysłu właściwości przez wszystkich, którzy spróbują tego zabiegu! 

 

Komory hiperbaryczne marki medicalOx nie są wyrobem medycznym w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG.