Choroba nowotworowa jest plagą ostatnich dekad. Mimo szerokiego rozwoju medycyny w dalszym ciągu w wielu przypadkach nowotwór jest chorobą śmiertelną. Osoby dotknięte chorobą nowotworową mają organizm osłabiony z dwóch powodów – samej choroby oraz jej leczenia. Do najczęściej wdrażanych metod walki z rakiem należy chemio- i radioterapia. To sposoby skuteczne, ale poważnie nadwyrężają ciało pacjenta, pozostawiając w nim spustoszenia. Naukowcy odkryli, że pozytywny wpływ na usprawnienie i wzmocnienie organizmu po zabiegach onkologicznych ma tlenoterapia hiperbaryczna.
Blog
Nagła głuchota jest częściową lub całkowitą niezdolnością odbierania bodźców akustycznych, która następuje na skutek urazu, zakażenia, uszkodzeń o podłożu wirusowym, zaburzeń na tle naczyniowym lub autoimmunologicznym. Komórki czuciowe ucha wewnętrznego nie mają pełnego bezpośredniego zaopatrzenia w tlen drogą naczyniową, dlatego też tlenoterapia hiperbaryczna jest jedyną znaną metodą zwiększającą ciśnienie parcjalne tlenu w uchu wewnętrznym.
Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) to obecnie najskuteczniejsza metoda dostarczania tlenu do wszystkich komórek naszego organizmu. W świecie medycyny występuje już długo, jednak dopiero od niedawna zyskała na popularności. W dużej mierze jest to zasługa światowych gwiazd i celebrytów, którzy wykorzystują tlenoterapię na różne swoje choroby lub schorzenia.
Coraz więcej ludzi zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, oraz problemem z ich utratą. Odchudzanie kojarzy się z restrykcyjną dietą, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Mamy na to sposób! Idealnym uzupełnieniem odpowiedniej, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, będzie tlenoterapia hiperbaryczna, która może przynieść spektakularne efekty.
Zastosowanie komory hiperbarycznej w leczeniu oparzeń, oraz trudno gorących się ran spopularyzowali w 1965 r. japońscy naukowcy, M. Ikeda oraz J.A Wada, którzy podczas leczenia zatrutych tlenkiem węgla górników zaobserwowali przyspieszenie gojenia się oparzeń II i III stopnia! Od tamtej pory przeprowadzono wiele badań naukowych, które udowadniają korzystny wpływ tlenu na oparzenia.